Německý ústavní soudce Udo Di Fabio v Senátu (1.12.2009)

Centrum pro studium demokracie a kultury ve spolupráci a Výborem pro záležitosti Evropské unie Senátu PČR s podporou Konrad Adenauer Stiftung pořádali v úterý 1. prosince 2009 v prostorách Senátu PČR veřejnou prezentaci nově vydané knihy Kultura svobody - za jakých podmínek má EU budoucnost?

Spolu s autorem knihy, profesorem Udo Di Fabiem, v diskuzi s příspěvky vystoupili Karel Šimka, soudce Nejvyššího správního soudu, Harald Christian Scheu z Právnické fakulty Univerzity Karlovy, Maciej Szymanowski z Polského institutu v Praze, Jan Fingerland z Českého rozhlasu 6 a Tomáš Němeček z Lidových novin. V diskusi se s otázkami prezenotvali L. Sefzig a M. Škaloud (senátoři), A. Gerloch, J. Georgiev a další.

 

Udo Di Fabio je profesorem veřejného práva na Univerzitě v Bonnu, od roku 1999 působí také jako soudce německého Spolkového ústavního soudu v Karlsruhe. Patří k nejznámějším reprezentantům právnické obce v Německu. V roce 2009 byl soudcem zpravodajem v ústavní stížnosti týkající se slučitelnosti Lisabonské smlouvy s německou ústavou.

 

Český překlad Di Fabiovy knihy Kultura svobody vyšel s finanční podporou Česko-německého fondu budoucnosti. Ukázky z knihy lze nalézt v Revue Politika 10/2009.

 

Viz také Po Lisabonu jsme už na hranici federace, Di Fabio (12.12.2009)

Přiložené obrázky

  • 091201_Di_Fabio03.JPG, 169 kB
  • 091201_Di_Fabio04.JPG, 132 kB