Ministr vnitra ČR na senátním klubu ODS (1.3.2005)

Dne 1.3.2003 se Ministr vnitra ČR František Bublan zúčastnil jednání klubu ODS v Senátu PČR. Usnesením klubu z 15. února 2005 byl ministr vnitra požádán o podání vysvětlení k závažným skutečnostem kolem činnosti Policie ČR a jejích pracovních týmů Mlýn a Zubr. Ministr pozvání přijal.

1) Klub vylechl ujištění ministra Bublana o tom, že nařízená úspora 2. mld. Kč pro Ministerstvo vnitra se nebude týkat policistů na ulicích. Pochybnosti vznikly z informací šířících v médiích o tom, že plánované úspory, které se připravují na ministerstvu vnitra by se měly dotýkt i právě těchto policistů. Jako občané jsme byli znepokojeni tím, že by se tímto postupem mohla zhoršit bezpečnost.

2) Ministr Bublan s odvoláním na povinnost mlčenlivosti poskytl jen některá vysvětlení k týmům zřízeným při ministerstvu vnitra. Tvridl, že vše při zřízení a fungování těchto týmů bylo v souladu s platnými zákony. Klub pro nedostatek poskytnutých informací setrval na stanovisku, že oklnosti vzniku a činnosti těchto týmů by měly být důkladně prověřeny, aby byly vyloučeny veškeré pochybnosti, že i při této činnosti byly porušovány zákon, tak jako v některých jiných orgánech policie.

3) Panu ministrovi se nepodařilo zcela rozptýlit obavu klubu, že při postupu v některých kauzách jsou vyšetřující orgány pod politickým vlivem.

Přiložené obrázky

  • 010305-1.jpg, 77 kB