Dopisy

 • Ekologické motivace (13.2.2012)

  Vážený pane senátore/poslanče,
  je mi velmi líto, že Poslanecká sněmovna těsnou většinou schválila zákon, který umožňuje továrnám vypouštět do ovzduší škodlivé emise, aniž by za to musely státu platit. Jistě, ochrana svobodného podnikání je záslužná, ale nesmí být na úkor zdravého životního prostředí a zdraví občanů. (Ekonomicky na tom natřikrát tratí stát, kterému zaprvé peníze nebudou zaplaceny, zadruhé je bude muset vydat na sanaci krajiny/ovzduší a zatřetí na zdravotní náklady na léčení nemocí občanů způsobených znečištěným životním prostředí.) Prosím, abyste ve Vašem rozhodování bral úvahy tohoto typu v potaz.

 • Jednotný evropský trh veřejných zakázek (2.8.2011)

  Dobrý den, dovoluji si zaslat Vám dotaz od čtenáře parlamentnichlistů.cz pro Vás. Co obsahuje především návrh na Jednotný evropský trh veřejných zakázek?
  Jana Klikarová, Produktová Manažerka ParlamentníListy.cz

 • Zvýšení DPH na knihy (14.7.2011)

  obracím se na Vás jako na své volené zástupce na Praze 5. Zajímalo by mne, zda byste dokázali vysvětlit, proč tak malý národ a jazyk má mít jednu z nejvyšších sazeb DPH na knihy, když věcné argumenty a příklady od Velké Británie (0 % VAT) po Slovensko (po propadu knižního trhu a zániku řady nakladatelství pokorný návrat k nižší sazbě) hovoří jednoznačně proti?

 • Věnujte prosím větší pozornost tématům udržitelného životního prostředí (28.6.2011)

  V koordinaci se senátem a s dalšímí výkonnými institucemi věnujte prosím větší pozornost tématům udržitelného životního prostředí v místě, v kterém působíte. Intenzívněji podporujte stimuly vedoucí k udržitelné ekonomice společenství, i za udržitelnou bezpečnost ve městě. Je neudržitelné podporovat pouze tržní expanzi a stálou inflaci v ekonomických měřítkách.

 • Bydlení - ceny bytů, deregulace, solidarita (24.7.2007)

  V novinách dne 18.6.2007 čtu článek: Byty jsou předražené - Realitní odborníci přiznávají, že v některých regionech jsou ceny bytů "mírně nadhodnocené". Nesouhlasí však s názorem České národní banky, že na trhu s nemovitostmi hrozí cenová bublina.

 • Bydlení po deregulaci (20.7.2006)

  Nájemné by mělo být stanoveno na základě pronajímané hodnoty a to dle zákona o cenách. Měl by být vypracován popisovník lokalit, domů a bytu, který by reprezentovat s potřebnou přesností rozmanitou množinu celého spektra bytů.

 • Zelené karty (5.9.2008)

  Vážený pane senátore, považuji za svou povinnost Vás oslovit ve věci hlasování v případě návrhu novely zákona o zaměstnanosti (sněmovní tisk 486).

 • Senát a zahraniční politika (9.2.2007)

  Role Parlamentu ČR na utváření a implementaci zahraniční politiky

 • Rodinné slevy v akvaparku na Barrandově (21.7.2006)

  Rád bych se zeptal, zda se v rámci podpory rodin počítá v aquaparku který se staví na Barrandově s rodinným vstupným

 • Slevy na kulturu (7.9.2004)

  Obracím se na vás s dotazem ohledne možných zvýhodnění žen na mateřské dovolené. Konkrétně bych považovala za dobré a snad i realizovatelné, aby ženy na mateřské dovolené měli slevy při vstupech na kulturní akce. D.H.

Strana: 1 2 3