Dopisy

 • Kongres, odliv voličů, ODS v prezidentských volbách (9.3.2013)

  Hodně se spekuluje o potřebě výměny vedení strany, aby se ODS opět mohla dostat na výsluní. Co si o tom myslíte vy? A kdo rozhoduje o tom, zda podzimní Kongres strany bude volební či ne? Volební být nemá, ale mnoho členů to požaduje.

 • K některým dalším otázkám souvisejících s amnestií (18.2.2013)

  Níže jsou odpovědi na otázky, které jsem dostal po publikování názoru na připojení se k žalobě na prezidenta uvedeného na
  http://www.skaloud.net/dopisy/podporte-zalobu-na-prezidenta-8-2-2013/ . Některé z nich jsou v podstatě již odpovězeny v uvedené stati, některé jsou nové.

 • Proč jste se při hlasování nepodpořil změnu Ústavy ve prospěch rozšíření pravomocí NKÚ (9.2.2013)

  Mohla bych se Vás zeptat, proč jste se při včerejším hlasování [30.1.2013] o změně zákonů i Ústavy ve prospěch rozšíření pravomocí NKÚ zdržel hlasování? Tento návrh mi přišel naprosto zásadní pro boj proti korupci, který je jedním z hlavních cílů současné vlády, vedené ODS, proto by mě zajímal Váš důvod zdržet se hlasování.

 • Podpořte žalobu na prezidenta (8.2.2013)

  Amnestie vyvolala ve veřejnosti rozpaky a osobně jsem dostal několik e-mailových sdělení, která mě žádají o připojení se k žalobě na prezidenta z důvodů velezrady a o podporu iniciativy skupiny senátorů, kteří se obrátili na Ústavní soud ČR, aby druhou část vyhlášené amnestie zrušil. Níže uvádím, proč se k uvedeným iniciativám nepřipojuji.

 • Pravomoci Senátu (26.1.2013)

  Zeman v jedné z prezidentských debat zmínil, že kdyby mohl, změnil by Ústavu tak, aby se posílila pravomoc Senátu. Mnozí upozorňují, že v současné podobě je totiž nadbytečný. Souhlasíte? A proč vlastně čekáte na iniciativu zvenčí, nebylo by vhodné aby se senát snažil iniciovat posílení svých pravomocí, tak aby mohl skutečně vyvažovat PS?

 • Korupce se nadále rozšiřuje a je třeba imunitu rušit ne naopak (12.06.2012)

  Dobrý den. Děkuju za Vaši vyčerpávají odpověď. Zatím jste mi odpověděl jediný. Bohužel s Vámi nemohu souhlasit. Ač může být možné, že budou mít ústavní činitelé (tedy i zákonodárci) do budoucna více pravomocí a budou rozhodovat o více věcech. To je podle mě ale ještě neopravňuje k využívání doživotní imunity. A možná právě naopak. Korupce se nadále rozšiřuje a je třeba imunitu rušit ne naopak. Nebo Vám přijde normální, že je odsouzený Bárta stále poslancem?

 • K reakci na imunitu (16.5.2012)

  Vaše odpověď na hlasování mě zklamala, stejně tak jako mnoho jiných. A pravě z důvodu takových reakcí jsou jistě potřebné změny, nejen volebního systému, Ústavy, ale hlavně systému politiky u nás a kultury obecně. Žádá si to doba a vývoj. O společnosti nemluvě, těm dlužíte jako jejich zaměstnanci hodně.

 • Etická komise min. obrany a co děláte v Senátu (15.5.2012)

  Senátorský klub ODS navrhl bývalého senátora ODS Jiřího Lišku do Etické komise Ministerstva obrany. Senát však volí dva členy Etické komise. Kdo by podle Vás měl byt druhým členem? A jak to, že je o Vás celkově tak málo slyšet, co je Vaší naplní v senátu?

 • Omezení imunity (26.4.2012)

  Můžete prosím vysvětlit, proč jste v dnešním hlasování nepodpořil omezení imunity?

 • Neschvalujte naše další zadlužení (17.4.2012)

  prosím, neschvalujte Evropský stabilizační mechanizmus, která nás pouze zadluží na několik pokolení dopředu (350 mld. Kč). Neničte naší zem.

Strana: 1 2 3